Maseczka - KN95 - 200szt.

Neuer Artikel

Pakowane po 10szt.

Cena netto za sztukę - 12,12 zł

Mehr Infos

1 100,00 zł inkl. MwSt.

Mehr Infos

Produkt dostępny w dużych ilościach - wysyłki codziennie!

Maski ochrony dróg oddechowych i półmaski filtrujące, które są zgodne z normą DIN EN 149, chronią użytkownika przed zanieczyszczeniami cząsteczkowymi, takimi jak pył i dym z aluminium, włókna szklane, pył drzewny i inne cząsteczki substancji szkodliwych w zależności od rodzaju i stężenia substancji szkodliwej półmaska ochrony dróg oddechowych musi zapewniać jedną z trzech klas ochronności.

Nowa wersja normy DIN EN 149 wprowadza również regulacje w kwestii wykorzystywania półmasek filtrujących wyłącznie w czasie jednej zmiany roboczej oraz ponownego używania ich w ciągu kilku zmian. W związku z tym w normie podano wytyczne dotyczące ich czyszczenia i dezynfekcji. Możliwość ponownego użycia zależy od różnych czynników środowiska pracy:

  • stężenia substancji szkodliwych

  • intensywności oddychania

  • upału

  • wilgotności

  • higieny

Maski ochrony dróg oddechowych klasy FFP2 nadają się do środowisk pracy, w których we wdychanym powietrzu są obecne substancje szkodliwe i mutagenne. Maski te muszą przechwytywać co najmniej 94% cząsteczek znajdujących się w powietrzu do wielkości 0,6 μm. Można je stosować, jeśli wartość graniczna narażenia w miejscu pracy nie jest przekroczona więcej niż 10-krotnie. Maski ochrony dróg oddechowych o klasie ochrony FFP2 są stosowane na przykład w przemyśle metalowym lub w górnictwie. Pracownicy tych sektorów stykają się z aerozolami, mgłą i dymem, które w dłuższej perspektywie prowadzą do rozwoju chorób układu oddechowego, takich jak rak płuc, i znacząco zwiększają ryzyko poważnych powikłań, takich jak aktywna gruźlica płuc. Ponadto dzięki nowatorskiemu systemowi filtra uvex z warstwą węglową nasze maski chronią przed przykrym zapachem w miejscu pracy.